Audyt Podatkowy

Audyt podatkowy to usługa wchodząca w zakres usług doradztwa podatkowego.

Usługa Audyt podatkowy skierowana jest  przede wszystkim do podmiotów gospodarczych, które nie korzystają z usług biur rachunkowych i prowadzą ewidencje rachunkowe i podatkowe samodzielnie. Usługę tą świadczymy w odpowiedzi na  sygnalizowane ze strony klientów zapotrzebowanie na taki rodzaj usług.             

W historii działalności biura wielokrotnie trafiali do nas  klienci, którzy z różnych względów prowadzili samodzielnie ewidencje rachunkowe i podatkowe. Jedni z nich czuli się na siłach, aby to robić, inni ze względów finansowych, a jeszcze inni, gdyż byli niezadowoleni z usług osób, którym zlecili prowadzenie księgowości i rozliczeń podatkowych.

Praktyka kontroli skarbowych wskazuje, iż w zasadzie w prawie 70-ciu % kończą się one ustaleniem zaniżenia zobowiązań podatkowych kontrolowanych podatników. Błędy podatkowe są bardzo kosztowne, gdyż oczywiście oprócz zaległych podatków należy zapłacić karne odsetki i z regułu dolegliwe kary z ustawy karno – skarbowej.

Audyt podatkowy to szansa na wykrycie nieprawidłowości w zakresie rozliczeń podatków przed podjęciem czynności kontrolnych przez organy skarbowe. Skutecznie przeprowadzony audyt podatkowy pozwala  zweryfikować poprawność prowadzenia ewidencji rachunkowych i podatkowych, wdrożyć system zapobiegania popełnianiu błędów w przyszłości, a w efekcie pozwala zaoszczędzić zarówno środki finansowe jak i sporo stresu związanego z kontrolą skarbową.

Jak to działa ?

Gdy masz wątpliwości, co do prawidłowości prowadzenia ewidencji rachunkowych oraz swoich rozliczeń podatkowych, skontaktuj się z z nami w celu zamówienia audytu. Sprawdzimy twoje ewidencje rachunkowe i podatkowe u nas w biurze lub w określonym terminie pracownik naszego biura zgłosi się do siedziby Twojej firmy i na miejscu dokonuje czynności sprawdzających. Szczegółowy schemat czynności audytowych znajdziesz w dokumencie Audyt Podatkowy

Ile kosztuje taka usługa ?

Cena usługi ustalana jest indywidualnie w zależności od liczby ewidencji i dokumentów podlegających weryfikacji a także od skali stwierdzonych nieprawidłowości i podjętych „działań naprawczych”.

Konsultant: Grzegorz Witkowski tel: 603-876-371